Книжкові новинки для дітей

Книжкові новинки для дітей

Б ібліотека пропонує своїм читачам короткий огляд книжкових новинок, орієнтованих на дитячу та підліткову аудиторію, які видали цього року і обіцяють привезти на Форум видавців провідні видавництва України.

«Зернятко надії. Перша збірка художніх творів для дітей про Голодомор»Юрченко Людмила(Упорядник),- вид-во «Свічадо»

«Перша збірка художніх творів для дітей про Голодомор. У книжці "Зернятко надії" зібрано твори – прозові та поетичні, – які допоможуть дитині дізнатися про трагедію 1932-33 років та зрозуміти, які страшні часи пережив наш народ. Оскільки дитяча психіка є дуже вразливою, добірка сформована так, аби маленькі читачі без жорстоких сцен і натуралістичних подробиць могли дізнатися про ті події та долучитися до історичної пам’яті нашого народу»

«Еники-Беники. Лічилки та примовлянки до ігор»Дзюбишина-Мельник Н.(укладач), вид-во «Свічадо»

«Гра для дітей – це спосіб існування, а одним із елементів гри є лічилка. Чудернацька й нібито абсурдна, вона є яскравим виявом дитячого прагнення переінакшувати світ дорослих та створювати власний. І водночас служить для впорядкування стосунків між дітьми. Та є дитячою грою із рідною мовою, аби ліпше її засвоїти. Отож конче потрібна для гармонійного зростання дитини в національному середовищі. Визначивши за допомогою лічилки учасників гри – можна й у самі ігри погратися. Тут ви їх теж знайдете, а саме ті, які грали ще наші дідусі й бабусі. Зрештою, за допомогою віршиків можна і просто вчитися лічити: й точна рима тут тільки допомога. Для родинного читання».

«Енциклопедія юного детектива»Панкова Марія(укладач), вид-во «Пегас»

«Енциклопедія юного детектива» – книжка для тих, кому подобається розв’язувати загадки, кому цікаво, як детективи працюють та які знання для цього застосовують. Читач зустрінеться зі справжніми та вигаданими сищиками, дізнається, як проводять найрізноманітніші експертизи, навчиться розбиратися у слідах, а також спробує провести кілька невеликих власних розслідувань».

«Сто казок. Том 3», вид-во А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

«Українські народні казки за редакцією Івана Малковича. Найкращі Українські народні казки».

«Улюблені вірші. Том 2», вид-во А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

«Популярні вірші українських та іноземних поетів. За редакцією Івана Малковича»

АндерсенГанс-Крістіан«Дивовижні казки», вид-во «Клуб Сімейного Дозвілля»

«Класика дитячої літератури! До книги увійшли такі чудові казки: «Русалонька», «Дикі лебеді», «Летюча скриня», «Маленький Клаус і Великий Клаус», «Снігова королева».

АндерсенГанс-Крістіан«Дикі лебеді», вид-во «Махаон-Україна»

«У прекрасному замку в країні, «куди відлітають зимувати ластівки», жила маленька принцеса Еліса та її одинадцять братів. Діти були чисті серцем, красиві й добрі, але це не вберегло їх від прокляття лихої мачухи. Вона перетворила хлопчиків на одинадцять лебедів, а Елісу вигнала з палацу. Однак ця казка має щасливий кінець, як і належить найпрекраснішим казкам у світі. Розкішно проілюстрував її Антон Ломаєв».

Воронина Леся«Таємне Товариство Боягузів та Брехунів», вид-во «Грані-Т»

«Одного разу звичайнісінький хлопчина, навколо якого все було похмурим і буденним, захворів. Проте «хвороба» — геть не звичайнісінька, і якщо чесно, навіть дуже захоплююча. Перший симптом — поява чудернацьких предметів, часових та просторових переходів на рідній і давно знайомій вулиці. Другий симптом — коли найрідніші люди, мама з татом і бабуся, виявляються супергероями, які мають родинні таємниці, передані їм із давніх часів. І третій симптом — це така блискавична швидкість подій, що зупинити чи перервати їх неможливо».

Воронина Леся«Хто впіймає шаленого кльоцика?»,вид-во «Прудкий равлик»

«Якщо ви любите фантастичні мандрівки та дивовижні пригоди, якщо хочете познайомитися з хвалькуватими співочими бананами та кмітливими летючими жабками, покататися на голкохвості й погратися у небезпечну, але дуже веселу гру «Як упіймати шаленого кльоцика» – ця книжка для вас! Адже разом із космічною мандрівницею Олею та її вірним другом Люмом ви побуваєте у найвіддаленіших куточках Мінливої галактики і станете учасниками неймовірних подій!».

ГузєєваНаталя«23 обрАзи Петрика П’яточкіна», вид-во «Теза»

«Усі знають персонажів Наталі Ґузєєвої, героїв мультфільмів, знятих за її сценаріями: веселого крапельку Капітошку й непосиду Петрика П’яточкіна. Сьогодні Петрик П’яточкін живе не лише на екрані. У новій книжці непосидющий П’яточкін накликає на себе й на однокласників небезпеку, а тоді, долаючи свої страхи й образи, усіх рятує. Після такої подорожі Петрик уже знає, що думка — теж дія, а пригадувати дріб’язкові образи небезпечно. Для молодшого шкільного віку. Цю книжку виготовлено на якісному книжковому папері, який знижує контрастність і полегшує читання».

ДерманськийСашко«Танок чугайстра», вид-во «Теза»

«Уночі, посеред лісових нетрів, ти стоїш і з останніх сил стискаєш у долоні квітку папороті. А довкола все кричить, виє, насуває… Саме така ніч випала Іванкові, Лільці й Васькові, коли вони пішли до лісу рятувати… знайомого чугайстра. Художник: Олена Шикура, обкладинка Ростислава Попського»

Іваницька Д. І.«Дітям про Україну»,вид-во «Апріорі»

«Книга запрошує читачів до захоплюючої мандрівки Україною. Ви побуваєте в різних куточках нашої Батьківщини, побачите, якою гарною є українська земля, яку багату і цікаву історію мають її міста і села. Нехай ваша мандрівка сторінками книги стане першим кроком до пізнання рідної землі, її історії та сьогодення».

КіплінґРедьярд«Такі самі оповідки», вид-во «Прудкий равлик»

«Ім’я Редьярда Кіплінґа широко відоме у світовій літературі. Однак це видання — цілком новий переклад, зроблений Олексою Негребецьким з максимальним збереженням і відтворенням авторського стилю та особливостей мовлення. Крім дванадцяти оповідок, що входять в основні видання, та віршів до них, додано ще дві, які видавалися досить рідко: «Казка про табу» та «Хам і Дикобраз». Цю книжку оформлено саме так, як перше видання, що вийшло у світ 1902 року в Лондоні з ілюстраціями автора».

КокотюхаАндрій«Таємниця зміїної голови», вид-во А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

«Шукачі скарбів повертаються! Тепер герої, котрі одного разу вже розкрили таємницю козацького скарбу, вирушають на мальовниче Поділля. Тут є старовинний княжий замок і похмурі лабіринти підземних печер».

КосмовськаБарбара«Позолочена рибка», вид-во «Урбіно»

«Безтурботне дитинство Аліції закінчилося, коли розлучилися її батьки. Дівчина думає, що це в її житті найважче випробування. Та час біжить далі, і незважаючи на негаразди в родині, Аліція радіє, що у школі в неї з´являється вірна подруга Сара, а в Крушині, куди вона їздить до дідуся й бабусі, на неї чекає перше кохання... До всього, дівчина робить неабиякі успіхи у фотографії і мріє стати професіоналом. Звістка про невиліковну хворобу 5-річного зведеного братика Фридерика примусить Аліцію по-іншому глянути на життя, у якому міцно переплелися радість і страждання, кохання й ревнощі, співчуття й банальний егоїзм».

КнутсонЄста«Браво, Пелле Безхвостий, браво!», вид-во «Юніверс»

«Це вже восьма книжка відомого шведського письменника Єсти Кнутсона про найвідомішого кота у Швеції Пелле Безхвостого. Вона запрошує юних читачів далі мандрувати світом, у якому переплетена вигадка й реальність».

НестайкоВсеволод«Пригоди журавлика»,вид-во «Майстер-клас»

«Маленький журавлик вирушає на пошуки свого нового друга чижика Ціві-Тівіка. Попереду його чекають пастки підступного кота Мордана та небезпеки великого незнайомого міста. Сміливість і кмітливість журавлика допомагають йому стати справжнім героєм. Захоплююча казкова повість видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка про непереможну силу справжньої дружби і добра з неповторними ілюстраціями Світлани Рудікової».

НестайкоВсеволод«Чорлі», вид-во «Майстер-клас»

«Перед маленьким Айком постало непросте завдання — знайти лицаря Орландо і розкрити йому важливу таємницю. І невідомо чим би закінчилася ця дивовижна та небезпечна пригода, якби не веселий чарівний кіт Чорлі, який допоміг хлопчику подолати усі перешкоди і стати сміливим. Пригодницька казка видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка про добро, дружбу та справжнє щастя з живими ілюстраціями відомої художниці і режисера мультиплікаційних фільмів Ірини Смирнової».

ПаррМарія«Тоня Ґліммердал»,вид-во «Теза»

«Такого жвавового дівчиська ще треба пошукати. Найкращий Тонин друг – непривітний Ґунвальд, якому 74 роки. Вони знають одне про одного геть усе. Та чи справді це так? Коли Ґунвальд потрапляє в лікарню з переломом шийки стегна, Тоні відкривається його величезна таємниця, що навіки може зруйнувати затишне життя в Ґліммердалі.

Марія Парр здобула своєю творчістю престижні премії не лише в Норвегії, а і в інших країнах Європи. За першою її книжкою «Вафельне серце» знято десятисерійний художній фільм».

Петріашвілі Гурам«Казки дідуся Гурама», Видавництво Старого Лева

«Ця незвичайна книга казок від дивовижного казкаря Ґурама Петріашвілі – для усіх, хто залишається дітьми, хто не боїться мріяти і літати у снах».

Рутківський Володимир«Бухтик з тихого затону», вид-во «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

«Пригодницька казкова повість про дружбу дітей з дивовижним підводним створінням Бухтиком. Цей незвичайний герой, блискуче вигаданий Володимиром Рутківським і чудово зображений Ростиславом Попським, просто приречений на читацьку любов і успіх».

Сетон-ТомпсонЕрнест«Маленькі дикуни», вид-во «Прудкий равлик»

«Ернеста Сетона-Томпсона — відомого письменника й натураліста — називали головним скаутом Америки. І справді, непереможне прагнення пізнати, вивчити, зрозуміти все живе, кожну рослину, кожну пташку чи тварину притаманне і авторові повісті «Маленькі дикуни», і хлопчику Яну — головному герою цієї захопливої книжки. Так само, як колись молодий Сетон, Ян прагне вирватись на лоно природи, досхочу милуватись її красою, намагається навчитися жити так, як живуть індіанці, а коли це йому вдається, щастю хлопчика немає меж. Повість «Маленькі дикуни» можна назвати невеличкою енциклопедією натураліста».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Кiлькiсть переглядiв: 220

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.