Казка/Files/images/bembi_3.gif

Жили в одному лісі ведмедиця та двоє ведмежат. Якось мама ведмедиця пішла на ярмарок, а малечу залишила самих вдома й наказала:«Сидіть тихо, не виходьте з дому, якщо будете слухняними, я принесу вам гостинця.» сказала їм це мама та й пішла. А ведмедики ж були слухняними, зробили так, як мати наказала. Наступного дня з ярмарку повернулася мама.

- Привіт, діточки! А чи були ви слухняними?

- Так, - закричали ведмедики.

- Ну тоді тримайте подарунок, - сказала мати і дістала з кошика великого торта. Малята взяли подарунок і пішли в на двір ділитися. Почали радитися, як поділити його порівну, щоб нікому не було образливо.

Один ведмедик каже:

- Давай поділимо ось так, впоперек.

- Ні, давай вздовж, - зауважив інший.

Отак і сперечалися, коли це біжить лисичка. Побачила вона ведмедиків, а ще угледіла великого торта. Зупинилася та хитро питає:

- А що тут у вас таке? Про що сперечаєтесь?

- Так і так, - відповіли братики, - ось не знаємо, як нам краще поділити торта.

- Е, - каже лисичка, - це можна зробити дуже просто, зараз я вам покажу.

Ведмедики дали їй торта, щоб вона розділила його. Руда розломила торт надвоє. А далі й каже:

- Ні, оцей шматок більший, треба його порівняти, - та над’їла один із них.

- А тепер оцей більший, треба його підрівняти, щоб було по справедливості. Не можна ж, щоб котрому із вас кривда була. – І знов над’їла шматок. Так вона рівняла, рівняла – то один шматок над’їсть, то інший. Поки не стало два маленьких шматочк.

- Ну, - каже лисичка, - оце і маєте тепер однакові шматочки, хоч на терези кладіть.

- Недобре ти їх поділила! – сказала мама ведмедиця, яка спостерігала за хитрістю рудої. – За те, що ти обдурила моїх діток, повинна спекти нового торта.

Нічого було робити лисичці – з ведмедицею не посперечаєшся. І спекла лисичка разом із мамою ведмедицею великого і смачного торта. Такий аромат пішов по лісу, що звірі почали збігатися до будиночку ведмедів. Такого чаювання ліс ще не бачив.

Ляхвацька Марія, 5 клас

Кiлькiсть переглядiв: 126

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.